Skip to main content

Prawo gospodarcze

Adwokat Kraków


ANNA POLAŃSKA-JAWORSKA

Prawo gospodarcze obejmuje wszystkie interakcje, które zachodzą pomiędzy przedstawicielami biznesu oraz związane są z wewnętrznym działaniem firmy. Reguluje zasady funkcjonowania przedsiębiorstw – na przykład ich zakładania, łączenia lub przekształcania w spółki. Niektóre z tych zagadnień są na tyle skomplikowane, że wymagają wsparcia prawnika, który specjalizuje się w tej dziedzinie.

Doświadczony adwokat z zakresu prawa gospodarczego może okazać się niezastąpiony na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa – zarówno podczas rozpoczynania działalności, jak i w trakcie podejmowania ważnych wyborów. Decydując się na konsultację ze specjalistą, możesz mieć pewność, że podejmowane przez Ciebie kroki zakończą się sukcesem. Zakres usług naszej kancelarii z zakresu prawa gospodarczego jest szeroki – obejmuje porady prawne dotyczące nieruchomości (w tym due diligence), przygotowywanie analiz prawnych,  reprezentowanie klienta przed sądami, wsparcie w optymalizacji formy prowadzenia firmy, opiniowanie i przygotowywanie niezbędnych dokumentów lub audytów czy też stałą obsługę prawną. 


Prawo gospodarcze – Adwokat


Każda firma w trakcie swojej działalności może napotkać na problemy prawne. Zagadnienia związane z płaceniem podatków, zatrudnieniem pracowników lub prowadzeniem spraw związanych z dostawcami i kontrahentami — jednak nie musisz się martwić — Kancelaria Adwokacka Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej zajmuje się również prawem gospodarczym.


⚖️ Prawo gospodarcze — kiedy zatrudnić adwokata?


Większość przedsiębiorców i właścicieli firm uważa, że ​​zatrudnienie adwokata — specjalisty z zakresu prawa gospodarczego jest konieczne tylko wtedy, gdy otrzymają do swoich rąk pismo sądowe. Jest to mylne stwierdzenie, ponieważ wielu sprawom można zapobiec, wcześniej zatrudniając adwokata specjalizującego się w prawie gospodarczym. Zazwyczaj po otrzymaniu pisma sądowego nie ma już czasu na znalezienie dobrego oraz skutecznego adwokata specjalizującego się w prawie gospodarczym. Zabezpiecz się i skontaktuj się z nami .


Prawo gospodarcze - obsługa - zakres działań Kancelarii


Oferujemy między innymi wsparcie w zakresie sporządzania i analizy umów biznesowych, ujawnienia zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, planowania podatkowego, zakładania, przekształcania i likwidacji spółek. Prawnik specjalizujący się w prawie korporacyjnym i gospodarczym nie tylko zajmuje się sporami sądowymi, ale także bieżącą obsługą działalności gospodarczej, w tym między innymi przygotowywaniem wewnętrznych aktów prawnych danej działalności (uchwał organów, zawiadomień, oświadczeń, zgłoszeń, regulaminów, procedur, itp.) — nasza Kancelaria oferuje również doradztwo i wsparcie prawne w innych dziedzinach prawa (np. prawie pracy), pomagając w tworzeniu dobrych praktyk w biznesie.


Kiedy zatrudnić adwokata — specjalistę z zakresu prawa gospodarczego?


Dobre wsparcie prawne, jakie zapewni Twojej firmie Kancelaria Adwokacka Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej może zapobiec problemom, oszczędzić wielu kłopotów oraz zagwarantować wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb. Dlatego bez względu na moment biznesowy, w jakim znajduje się Twoja działalność, zalecamy poleganie na specjalistycznym doradztwie. Niezależnie od tego, czy firma dopiero powstaje, czy jej działalność trwa już przez lata i jest w pełni rozwinięta, to zatrudnienie specjalisty — adwokata od prawa gospodarczego — może uniknąć szeregu problemów. Skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej z Krakowa, by dowiedzieć się więcej na temat spraw związanych z prawem gospodarczym i możliwościami ich rozwiązania.

Kontakt