Skip to main content

Prawo rodzinne

Kraków


ANNA POLAŃSKA-JAWORSKA

Prawo rodzinne należy do jednego z działów prawa cywilnego i obejmuje głównie kwestie związane z funkcjonowaniem rodziny. To bardzo obszerna dziedzina prawa, która często wymaga sięgania po pomoc, jaką może zaoferować dobry adwokat specjalizujący się właśnie w kwestiach z zakresu prawa rodzinnego. Nasza kancelaria z pełnym zaangażowaniem podejmuje się wszelkich nawet tych skomplikowanych spraw z zakresu prawa rodzinnego, takich jak rozwód z orzeczeniem o winie, podział majątku czy alimenty.

 

Szczególnie delikatną kwestią, która wymaga profesjonalnego podejścia, jest władza rodzicielska. W takiej sytuacji najważniejszą wartością podczas rozprawy jest dobro dziecka. Niekiedy udaje się osiągnąć zadowalające rozwiązanie tej trudnej sytuacji polubownie, jednak w innych wypadkach konieczne jest, aby przeprowadzić skomplikowane postępowanie sądowne.

 

Stoisz przed koniecznością przeprowadzenia postępowania z zakresu prawa rodzinnego? A może wystarczająca okaże się fachowa porada prawna udzielona przez specjalistę, jakim jest adwokat rodzinny? Możesz na nas liczyć! Prawnik rodzinny z naszej kancelarii w Krakowie pomoże Ci odnaleźć się w niuansach przepisów oraz udzieli wsparcia w najtrudniejszej sytuacji.


Ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej


Władza rodzicielska to zarówno prawo, jak i obowiązek obojga rodziców do sprawowania pieczy nad dzieckiem oraz wychowywania go. W niektórych jednak sytuacjach sąd może zdecydować się na ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców lub obojga.

 

Sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej są bardzo delikatne i często towarzyszą im silne emocje. Pomoc prawna doświadczonego adwokata w takiej sytuacji okazuje się nieoceniona. Jeżeli obawiasz się, że Twoja władza rodzicielska może być ograniczona czy odebrana lub wręcz przeciwnie – chciałbyś chronić swoje dziecko przed nieodpowiedzialnym partnerem, z chęcią Ci pomożemy.

Prawo rodzinne – Adwokat Kraków


Prawnik — adwokat rodzinny odgrywa fundamentalną rolę w pomaganiu i rozwiązywaniu szeregu spraw związanych z zakresem relacji rodzinnych. W naszej Kancelarii znajdziesz niezbędną wiedzę i zrozumienie adwokatów, którzy umieją radzić sobie z ludźmi i ich emocjami. Często pomagamy rozwiązać skomplikowane i bardzo osobiste sprawy, takie jak między innymi:


✔️ rozwód,

✔️ opieka na dzieckiem,

✔️ alimenty,

✔️ adopcja,


Pomagamy znaleźć sposób na to, aby jak najlepiej zabezpieczyć Twój interes. Szukasz takiego prawnika? Skontaktuj się z naszą Kancelarią Adwokacką Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej z Krakowa!

⚖️ Jaka jest rola prawnika w prawie rodzinnym?


W związku z tym, że obejmuje sprawy prywatne, rola prawnika rodzinnego wykracza poza ułatwienie dostępu do wymiaru sprawiedliwości - prawnik zajmujący się prawem rodzinnym powinien również wspierać klientów w często trudnym dla nich czasie. Adwokat z naszej Kancelarii usprawni rozwiązanie konfliktu i jego rola jest istotna nie tylko ze względu na długi czas trwania postępowań sądowych, ale także z powodu emocji towarzyszącym tego rodzaju sporom.


Prawo rodzinne — niezdolni do czynności prawnych i osoby poniżej 18 r.ż.


W postępowaniach sądowych prawnik działa również w procesach, w których występują małoletni poniżej 18 roku życia i niezdolni do czynności prawnych. Zdarza się, że potrzebna jest zgoda sądu na dokonanie jakichś czynności np. dotyczących majątku, którego właścicielem jest dziecko lub osoba nieposiadająca pełnej zdolności do czynności prawnych. W takich sytuacjach Kancelaria Adwokacka Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej z Krakowa również może pomóc — wystarczy zadzwonić lub napisać maila.


⚖️ Adwokat — władza rodzicielska — ograniczenie władzy rodzicielskiej


Ograniczenie władzy rodzicielskiej może wynikać z dwóch powodów:


☑️ zaniedbań związanych z obowiązkiem rodzicielskim, bezpieczeństwem i dobrem dziecka;

☑️ separacji faktycznej lub prawnej rodziców dziecka i możliwych trudności w porozumiewaniu się i podejmowaniu decyzji.


Można być dobrym rodzicem i mieć ograniczone prawa do dziecka. Jednak w przeciwieństwie do ograniczenia, w przypadku odebrania władzy rodzicielskiej rodzice tracą możliwość wykonywania tego prawa, to znaczy zostaje ono „odebrane” rodzicom na mocy orzeczenia sądu wydanego wskutek zaistnienia sytuacji godzących w dobro dziecka, zaniedbania lub narażeniu jego zdrowia lub bezpieczeństwa.


⚖️ Adwokat — władza rodzicielska — odebranie władzy rodzicielskie


Kiedy i jak można ograniczyć / odebrać władzę rodzicielską? Jak się bronić przed ograniczeniem / odebraniem władzy rodzicielskiej? Skontaktuj się z naszą Kancelarią w Krakowie, a uzyskasz odpowiedź na te i inne pytania w sprawie o ograniczenie lub odebranie władzy rodzicielskiej.

Jeśli potrzebujesz pomocy adwokata z Krakowa w sprawach związanych z ograniczeniem lub odebraniem praw rodzicielskich — skontaktuj się z nami


Prawnik rodzinny – profesjonalna opieka Kraków


Możesz skontaktować się z Kancelarią Adwokacką Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej z Krakowa w sprawach prywatnych, które dotyczą: małżeństwa, alimentów, ustalenia ojcostwa, opieki nad dzieckiem, prawa do kontaktów, alimentów, umowy majątkowej przedślubnej i małżeńskiej, a także prawa spadkowego, separacji lub rozwodu. Doświadczenie i specjalizacja naszego zespołu przekłada się na bezpieczeństwo naszych klientów, zawsze działamy z zachowaniem tajemnicy i dyskrecji.


Prawnik rodzinny w Krakowie — adwokat — rozwód, alimenty, kontakty z dzieckiem, intercyza


Prawnik rodzinny z naszej kancelarii adwokackiej jest przygotowany do pomocy i spełniania Twoich potrzeb z powagą, przejrzystością, etyką i rzetelnością. Choć sprawy te mogą wydawać skomplikowane i nie rokujące na przyszłość, nasz prawnik udzieli Ci wsparcia i wyjaśnień, których potrzebujesz, aby rozwiązać swój problem. Oferujemy wszelkie wsparcie prawne w sprawach rodzinnych, zarówno polubownych, jak i procesowych.


✔️ alimenty,

✔️ uregulowanie kontaktów z dzieckiem,

✔️ opieka nad dzieckiem,

✔️ adopcja

✔️ dziedziczenie,

✔️ separacja,

✔️ rozwód,

Umów się na spotkanie, aby uzyskać więcej informacji zadzwoń już dziś 736-029-256 .

Kontakt