Skip to main content

Prawo rodzinne

Kraków


ANNA POLAŃSKA-JAWORSKA

Prawo rodzinne należy do jednego z działów prawa cywilnego i obejmuje głównie kwestie związane z funkcjonowaniem rodziny. To bardzo obszerna dziedzina prawa, która często wymaga sięgania po pomoc, jaką może zaoferować dobry adwokat specjalizujący się właśnie w kwestiach z zakresu prawa rodzinnego. Nasza kancelaria z pełnym zaangażowaniem podejmuje się wszelkich nawet tych skomplikowanych spraw z zakresu prawa rodzinnego, takich jak rozwód z orzeczeniem o winie, podział majątku czy alimenty.

 

Szczególnie delikatną kwestią, która wymaga profesjonalnego podejścia, jest władza rodzicielska. W takiej sytuacji najważniejszą wartością podczas rozprawy jest dobro dziecka. Niekiedy udaje się osiągnąć zadowalające rozwiązanie tej trudnej sytuacji polubownie, jednak w innych wypadkach konieczne jest, aby przeprowadzić skomplikowane postępowanie sądowne.

 

Stoisz przed koniecznością przeprowadzenia postępowania z zakresu prawa rodzinnego? A może wystarczająca okaże się fachowa porada prawna udzielona przez specjalistę, jakim jest adwokat rodzinny? Możesz na nas liczyć! Prawnik rodzinny z naszej kancelarii w Krakowie pomoże Ci odnaleźć się w niuansach przepisów oraz udzieli wsparcia w najtrudniejszej sytuacji.

Ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej


Władza rodzicielska to zarówno prawo, jak i obowiązek obojga rodziców do sprawowania pieczy nad dzieckiem oraz wychowywania go. W niektórych jednak sytuacjach sąd może zdecydować się na ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców lub obojga.

 

Sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej są bardzo delikatne i często towarzyszą im silne emocje. Pomoc prawna doświadczonego adwokata w takiej sytuacji okazuje się nieoceniona. Jeżeli obawiasz się, że Twoja władza rodzicielska może być ograniczona czy odebrana lub wręcz przeciwnie – chciałbyś chronić swoje dziecko przed nieodpowiedzialnym partnerem, z chęcią Ci pomożemy.

Kontakt