Skip to main content

Prawnik prawo budowlane

Kraków


ANNA POLAŃSKA-JAWORSKA

Kancelaria Adwokacka Mecenas Anny Polańskiej-Jaworskiej zapewnia kompleksowe wsparcie w przypadku szkód i usterek w nieruchomości: eksperci i doświadczeni prawnicy wyjaśniają i pomagają w rozwiązaniu zaistniałych problemów.Prawnik ds. prawa budowlanego? – Zapewniamy kompetentnych prawników- specjalistów z zakresu prawa budowlanego - Kraków


Przy zakupie działki mogą pojawić się różne problemy prawne – czy to z pozwoleniem na budowę, czy z odbiorem budynku. Kiedy planowana jest budowa budynku, wiele osób staje przed pytaniem, jakie aspekty prawne należy wziąć pod uwagę, by bezproblemowo zrealizować inwestycję.


🏘️Zakup nieruchomości - prawnik prawo budowlane Kraków 🏘️


Pierwszym krokiem jest zwykle zakup nieruchomości. Przed zakupem ważne jest, aby wyjaśnić, wszystkie aspekty prawne, w tym przeznaczenie działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Nie można zapomnieć kwestiach dotycząch korzystania z nieruchomości, zabudowy granic, czy zachowania odległości pomiędzy sąsiadującymi nieruchomościami.


Umowa z deweloperem, firmą budowlaną, architektem - prawnik prawo budowlane Kraków


Przy realizacji budowy kluczowe jest znalezienie właściwego architekta, który stworzy projekt planowanej inwestycji. Zarówno zawierając indywidualną umowę z architektem czy też podejmując współpracę z deweloperem, ważne jest, aby zakres poszczególnych usług został szczegółowo ustalony pomiędzy Stronami, w tym także w zakresie dotyczącym usuwania wad i usterek, czy też gwarancji.


🏘️Budowa domu, pozwolenie na budowę - prawnik prawo budowlane Kraków 🏘️


Aby móc rozpocząć budowę domu, wymagane jest pozwolenie na budowę (prawnik, Kraków). Jeśli potrzebujesz pomocy w tej sprawie- skontaktuj się z nami! Telefon +48 736 029 256


Sporządzanie umów o wykonanie projektu budowlanego, prac projektowych – prawnik budowlany Kraków


Często zdarza się, że prawnik specjalizujący się w prawie budowlanym pomaga podczas całego procesu inwestycyjnego– wsparcie zaczyna się od planowania, a kończy na odbiorze budowy, z tego względu ważne jest, aby zaufać osobom z doświadczeniem w tej dziedzinie, mogącym pomóc także w zakresie reprezentacji przed organami administracyjnymi właściwymi do załatwienia danego przedsięwzięcia.


Spór z urzędami, firmami budowlanymi, sąsiadami - prawnik prawo budowlane Kraków


Właściciele domów i nieruchomości często zwracają się do naszego wyspecjalizowanego prawnika z zakresu prawa budowlanego, gdy dochodzi do sporów z urzędami, firmami budowlanymi (wykonawcami) czy sąsiadami. Najczęściej pojawiają się konflikty związane z jakością prac budowlanych, czy też sporami dotyczącymi sposobu korzystania z nieruchomości. Tutaj prawnik może zająć stanowisko negocjatora pomiędzy stronami i kompleksowo doradzać swoim klientom.

Kontakt